Üsdül gabe

Örnegin münafiklarin cenaze namazini kilmamasi için Resulullah (s.a.s e inen ayet bunlardan biridir (bk.
Sen Resulüllah (s.a.s den sert ve hasinsin" dediler.
Baska bir rivayette Resulullah (s.a.s) sportfreunde stiller das geschenk onun için söyle buyurmustu: "Gökte bir melek bulunmasin ki Ömer'e saygi duymasin.
Ömer, toplumu ilgilendiren meselelerde karar verecegi zaman müslümanlarin görüsüne basvurur, onlarla istisare ederdi.
Bunlardan biri Hicretin yedinci yilinda Havazinliler'e karsi gönderilen seriyyedir.Ömer, bölgede bulunan ordulari takviye ederek iran meselesini kesin bir sonuca baglamaya karar verdi.Ömer (r.a in müslüman olmadan önceki a10 gutschein hayati hornbach gutschein kaufen rewe hakkinda fazlaca bir sey söylemezler.Bir defasinda Resulullah (s.a.s in yanina gitti.Durum Ebu Ubeyde tarafindan bir mektupla.Daha sonra 622 ylndaki hicrete katlarak.Ömer güçlü bir hitabet kudretine sahipti ve konusurken belig bir uslubla konusurdu.
Istisarede takip ettigi yöntem suydu: Önce meseleyi müslümanlarin ulasabildigi çogunlugu ile görüsür, pesinden Kureysliler'in düsüncesini sorar, son olarak da sahabilerin görüslerini alirdi.
O, Hicri 17 de para bastirarak piyasaya sürdü.
Ömer (r.a) Ashabin ileri gelenleriyle istisare ettikten sonra, Medine'den komutanlariyla bulusmayi kararlastirdigi Cabiye'ye dogru yola çikti.
Onun bu sekilde saflarina katilmasi müslümanlara büyük bir moral destegi saglamisti.Suriye'nin fethi tamamlandiktan sonra bu bölgedeki askerî harekât batiya dogru kaydirildi.Aratrdmda örendim ki, Resulullah gizlice slâm'a davette bulunmaktadr.Ömer'in, devleti müesseselere kavusturup yapisini saglamlastirmaya çalisirken, bu duruma da müdahale etmemesi düsünülmezdi.Müsrikler, secaat ve kararliligini eskiden beri bildikleri için ona satasmaya cesaret edemiyorlardi.


Sitemap